Paveikslėlių svarba internetinėje rinkodaroje

Paveikslėlių svarba internetinėje rinkodaroje yra nenuginčijama. Tobulėjant socialiniams tinklams, tokiems kaip Instagram ir Pinterest matome, kad žmonės teigiamai reaguoja į paveikslėlius ir jie tampa svarbiu rinkodaros elementu. Pasak statistikos, 65 procentai populiacijos turi regimąją atmintį, ir 90 procentų informacijos, perduodamos į mūsų smegenis, yra vaizdinė.

Paveikslėlių įtraukimas į straipsnio turinį didina tikimybę, kad Jūsų straipsnis bus mėgiamesnis, skaitomesnis ir labiau įsimenamas nei turinys be jokių paveikslėlių. Taip yra todėl, kad žmones natūraliai traukia ir intriguoja vaizdai. Vaizdai pagerina turinio aiškumą ir bendrą vartotojo patirtį (atskiria ir suskaido tekstą, atkreipia dėmesį, suteikia malonumo į juos žiūrint ir daugeliu atveju perteikia daugiau emocijų nei perteiktų 1000 žodžių). Pranešimai be nuotraukų yra nuobodūs ir sumažina skaitomumą.

Paveikslėliai elektroninėje prekyboje

Kai kurie paveikslėliai, tokie kaip diagramos ar grafikai, gali padėti skaitytojui suprasti teksto turinį ir jį papildyti. Tokie atvaizdai labai dažnai naudojami mokslinio stiliaus arba techninio pobūdžio tekstuose. Rinkodaros specialistas teigia, kad grafinius atvaizdus reikia naudoti kuo dažniau. Jie padeda paaiškinti sudėtingą turinį, o jei tekstas labai ilgas, visą turinį galima atvaizduoti paveikslėliu.

Jeigu yra orientuojamasi į elektroninę prekybą, atvaizdų naudojimas tampa dar svarbesniu įrankiu, kadangi vartotojai nori matyti konkrečią prekių pasiūlą. Tokiu atveju rekomenduojama turėti trimatį prekės atvaizdą, kad vartotojai galėtų įsivaizduoti, kaip prekė atrodo realybėje. Du trečdaliai klientų teigia, kad prekės atvaizdą laiko labai svarbiu veiksniu sprendžiant ar prekę pirkti ar ne. 63 procentai klientų teigia, kad prekės ar produkto atvaizdavimas yra net svarbesnis nei jos aprašymas.

Paveikslėlio kokybės svarba

Nekokybiška ir kokybiška nuotrauka

Vis dėlto, norint, kad paveikslėlis atneštų naudą reikia atkreipti didelį dėmesį į paveikslėlio kokybę. Paveikslėlis turi atitikti turinio temą, paveikslėliai negali būti išsilieję. Naudojant menkaverčius paveikslėlius Jūsų įmonė neatrodys kokybiška, todėl klientas greičiausiai net nesistengs suprasti tikrojo turinio, nesvarbu kaip gerai jis būtų parašytas. Tuo tarpu tinkamoje vietoje įdėtas kokybiškas paveikslėlis visą turinį gali paversti patraukliu. Naudojami aukštos kokybės paveikslėliai sukurs profesionalų įmonės įvaizdį, o skaitytojas detaliau supras svetainės turinį.

Kaip sukurti tinkamą paveikslėlį, kuris svetainės lankytojui padarytų gerą įvaizdį?

Vertėtų vengti šabloninių, fotobankuose pirktų paveikslėlių

Visų pirma, paveikslėlio turinys turi atitikti svetainės ir joje esančio teksto turinį. Stenkitės vengti nuobodžių ir bendrinių vaizdų, tokių kaip žmogus, pozuojantis prie kompiuterio stalo ir taip atvaizduojantis įmonės veiklą. Rinkitės unikalius ir išsiskiriančius paveikslėlius, nes tai padės užfiksuoti skaitytojo dėmesį ir paskatinti jį naršyti tinklalapyje ir toliau.

Nepamirškite, kad paveikslėlio vaizdas turi būti aiškus ir skaidrus, o kokybė aukšta. Siekiant išlaikyti aukštą paveikslėlio kokybę nuo susiliejimo stenkitės mažų paveikslėlio dydžių nekeisti. Nerekomenduojama naudoti per didelių arba per mažų paveikslėlių. Per dideli paveikslėliai išeina iš internetinio puslapio turinio ribų, o per maži paveikslėliai tampa sunkiai įskaitomi svetainės lankytojui. Kitas svarbus klausimas – ar paveikslėlius pirkti, ar naudoti laisvai prieinamus internete. Nepaisant to, kad mokami paveikslėliai yra geresnės kokybės nei laisvai prieinami paveikslėliai, žmonės vis tiek dažniausiai renkasi nemokamus paveikslėlius.

Tačiau pats idealiausias variantas – naudoti originalias, pačių darytas nuotraukas. Jos geriau perteikia įmonės charakterį, suteikia vartotojui daugiau emocijų ir aiškiau komunikuoja žinutę.

5 strategijos atkreipti žmonių dėmesį naudojant paveikslėlius

1. Sužadinkite malonias emocijas

Įsimylėjusių žmonių vaizdai, nuotraukos, kur padedama nelaimės ištiktiems žmonėms, mieli vaikai ir maži gyvūnai dažnai sukelia teigiamas emocijas, kurios patraukia dėmesį. „Šilti vaizdai“, kurie emociškai yra susiję su žmogaus patirtimi padidina turinio skaitomumą.

Keliant vaizdinį turinį svarbu sužadinti šiltas, teigiamas emocijas

2. Sužadinkite nemalonias emocijas

Baugių objektų vaizdai, įvairūs simboliai ir šiurpą sukeliantys paveikslėliai trauks lankytojų dėmesį, nes jie pažadina sukrečiančias emocijas. Vaizdai, sukeliantys neigiamas emocijas lygiai taip pat svarbūs, kaip ir malonias emocijas sužadinantys vaizdai, ypač jei rašote būtent apie neigiamus dalykus.

Vaizdai iš gąsdinančių objektų, blogio simboliai ar mirtį ir neviltį sukeliantys paveikslėliai trauks lankytojų dėmesį, nes jie pažadina sukrečiančias emocijas

3. Sukurkite sumaištį

Nuotraukos iš nepažįstamų objektų ir vietovių, nufotografuotos unikaliomis ir skirtingomis vaizdo perspektyvomis gali patraukti žmogaus dėmesį. Neįprasti vaizdai yra sudėtingi, reikalaujantys atkoduoti paslėptą mintį ir kartu verčiantys lankytojus mąstyti apie paveikslėlio komunikuojamą mintį.

Keistos, neaiškios ir nematytos nuotraukos gali patraukti skaitytojų dėmesį.

4. Sukurkite staigmeną

Atvaizdai, kurie yra netikėti ar turi visiškai priešingą reikšmę nei iš pirmo žvilgsnio, sužadina lankytojo jausmus. Žmonės susikuria vidinius scenarijus, kaip viskas turėtų atrodyti, kokios yra priežastys ir pasekmės. Vaizdai, kurie eina prieš nusistovėjusias normas ir įsivaizduojamą tipinį paveikslėlį, sukurs lankytojui nuostabą.

Vienas iš paveikslėlio tikslų - nustebinti skaitytoją, sukurti staigmeną

5. Būkite provokuojantis

Vaizdai, kurie yra neįprastai dideli ir pritraukti iš labai arti šokiruoja lankytoją. Vaizdams naudojami kontroversiški reiškiniai arba ekstremalios idėjos pritrauks lankytojų dėmesį. Nesvarbu ar provokuojantys vaizdai sukelia teigiamus ar neigiamus žiūrovo jausmus, svarbiausia, kad tai sužadintų emocijas ir pritrauktų vartotojo dėmesį.

Provokuojantys paveikslėliai traukia akį ir verčia skaitytojus susikoncentruoti

Straipsnį parengė
Gintarė Trakelytė. Ji tikisi, kad straipsnis Tau buvo naudingas. Įvertink jį žvaigždutėmis!

Šaltiniai:
http://info.shiftelearning.com/blog/bid/350326/Studies-Confirm-the-Power-of-Visuals-in-eLearning
http://www.t-sciences.com/news/humans-process-visual-data-better

[Viso: 0    Vidurkis: 0/5]