12 internetinių svetainių, kuriose galite rasti nemokamų nuotraukų

Ar daug laiko praleidžiate ieškodami nemokamų nuotraukų internete? Dažnai girdime nusiskundimus, kaip sunku surasti tinkamą nuotrauką ne tik komerciniam, bet ir asmeniniam naudojimui. Nors neseniai rašėme apie tai, kad 2017-aisiais vis labiau populiarės originalių nuotraukų naudojimas, tačiau neturint galimybės greitai užfiksuoti kadrą, internetiniai fotobankai – puikus problemos sprendimo būdas.

Šiame straipsnyje rasite net 12 internetinių svetainių, kuriose galite rasti įvairiausių aukštos kokybės nuotraukų ir iliustracijų.

1. Stocksnap

Kiekvieną dieną šimtai aukštos kokybės nuotraukų yra patalpinamos į www.stocksnap.io. Svetainės autoriai patvirtina, kad kiekvienas jų vaizdas yra patalpintas pagal bendrą kūrybinę nuosavybę (angl. Creative Commons Zero) t.y., nuotraukos gali būti naudojamos visiškai nemokamai ir nenurodant nuotraukos autoriaus. Taip pat vaizdai gali būti kopijuojami ir koreguojami, įskaitant tuos vaizdus, kurie bus naudojami komerciniams tikslams. Puslapyje yra talpinamos nuotraukos iš viso pasaulio, nors svetainės kūrėjai turi ir savo grupelę talentingų fotografų.

2. Pexels

www.pexels.com – internetinė svetainė, siūlanti gausybę kokybiškų ir gražių vaizdų. Svetainės turinys gali būti naudojamas pagal bendrą kūrybinę nuosavybę (Creative Commons Zero (CC0)).

Svetainė smagi tuo, kad nuotraukų publikavimui naudojamos žymos, sukurta patogi paieškos sistema, o kategorijoje „Discover“ galite pamatyti įspūdingas nuotraukas, suskirstytas į skirtingas temas.

3. Travel Coffee Book

www.travelcoffeebook.com yra puiki internetinė svetainė tuo atveju jeigu ieškote kraštovaizdžio nuotraukų. Visi vaizdai yra laisvai prieinami pagal bendrą kūrybinę nuosavybę (angl. Creative Commons Zero). Puslapio privalumas – patys galite įkelti savo nuotraukas ir pasidalinti su kitais savo kelionių įspūdžiais.

4. PicJumbo

www.picjumbo.com yra nemokamų nuotraukų puslapis, sukurtas dizainerio ir fotografo Viktor Hanacek. Nuotraukos yra nemokamos ir laisvai prieinamos asmeniniam ir komerciniam naudojimui. Svetainė turi neįprastą ypatybę, kuri leidžia pažiūrėti, kaip vaizdas atrodytų sukūrus vienokį ar kitokį plakatą. Tai reiškia, kad galite pamatyti įvairių stilių plakatus, o tada nuspręsti, ar norite atsisiųsti vaizdą.

5. Unsplash

www.unsplash.com yra nemokamų nuotraukų svetainė, kurioje pateikiami aukščiausios kokybės vaizdai. Visas nuotraukas galima naudoti visiškai laisvai, pagal bendrą kūrybinę nuosavybę (angl. Creative Commons Zero) – nereikia nurodyti nuotraukos autoriaus, o taip pat nuotraukas galima redaguoti ir naudoti komerciniams tikslams. Patys svetainės autoriai apibūdina svetainės principą kaip „garsūs kūrybininkai išrenka 10 nuotraukų kas 10 dienų ir jas patalpina į svetainę“.

6. Negative Space

www.negativespace.co suteikia nemokamas kokybiškas nuotraukas, kurios gali būti naudojamos pagal bendrą kūrybinę nuosavybę (angl. Creative Commons Zero). Svetainė yra patogi tuo, kad jos vaizdai yra suskirstyti į kategorijas, o taip pat svetainė siūlo galimybę pasinaudoti vaizdų paieška.

 

7. Life of Pix

www.lifeofpix.com siūlo gražias, aukštos kokybės nuotraukas, kurios gali būti naudojamos komerciniams arba asmeniniams tikslams. Nuotraukos yra gyvos, natūralios ir nesuvaidintos, todėl neabejotinai rasite tai, kas perteiktų norimas emocijas.

 

8. Splitshire

www.splitshire.com suteikia priėjimą prie nemokamų vaizdų, kurie gali būti naudojami komerciniams tikslams. Šios nuotraukos neturi jokių autorinių teisių apribojimų. Kaip teigiama tinklalapyje, daugelis nuotraukų ir vaizdų buvo naudojami CNN ir tūkstančių kitų svetainių.

9. Pixabay

www.pixabay.com siūlo daugiau nei 530 000 nuotraukų, iliustracijų ir vektorių. Kaip ir parašyta tinklalapyje, visi vaizdai yra patalpinti remiantis bendra kūrybine nuosavybe (angl. Creative Commons Zero) ir gali būti naudojami nemokamai net ir komerciniams tikslams. Tinklapyje yra padaryta paieška, kuri padeda surasti nuotraukas greičiau ir patogiau.

10. IM free

www.imcreator.com siūlo tūkstančius aukštos kokybės nuotraukų, suskirstytų į kolekcijas. Galite naudoti paieškos langelį, surasti ieškomų nuotraukų arba kolekcijų. Nuotraukos yra laisvai prieinamos, jeigu pateikiate atitinkamą kreditą: kūrėjo vardą, autorinių teisių ženklą, nuorodą į autoriaus kūrybinę nuosavybę.

11. Foter

www.foter.com saugo daugiau nei 220 milijonų nemokamų nuotraukų. Foter nuotraukų katalogas yra sudėtas iš kitų tinklapių nuotraukų – Foter naudoja Flickr ir API.

12. Freepik

www.Freepik.com siūlo begalę nemokamų aukštos kokybės kompiuterinės grafikos darbų pradedant vektorine grafika ir baigiant taškinės grafikos sprendimais. Tačiau turėkite omenyje, kad čia galioja tam tikros taisyklės – naudojant iliustraciją ar jos elementą privaloma nurodyti kūrinio autorių. Taip pat atsisiųstą elementą privaloma naudoti tik kaip dalį bendro kūrinio, t.y. panaudoti tik tam tikras jo dalis savo galutiniame darbe. Plačiau apie iliustracijų naudojimą galite perskaityti čia.

Reziumė

Internete galite rasti daug nemokamų fotobankų, todėl tikimės, kad juose išsirinksite nuotraukų, labiausiai atitinkančių jūsų poreikius. Tačiau nepamirškite peržiūrėti kekvieno tinklalapio nuotraukų naudojimo sąlygų ir įsitikinkite, kad naudojate jas teisingai. Žinoma, galite rasti ir daug kitų internetinių svetainių, iš kurių galite atsisiųsti nemokamų nuotraukų – tereikia tam skirti šiek tiek laiko ir kantrybės.

Straipsnį parengė Gintarė Trakelytė. Ji tikisi, kad straipsnis Tau buvo naudingas. Įvertink jį žvagždutėmi

[Viso: 25    Vidurkis: 4.2/5]