Spalvų tendencijos

Pasaulinis spalvų institutas „Pantone“ paskelbė 2017-ųjų metų spalvą, kuria šiemet tapo „Greenery“.

Šviežias ir gaivus „Greenery“ atspalvis yra tarsi naujos pradžios simbolis. Tai pikantiškas gelsvai žalias atspalvis, kuris asocijuojasi su pirmosiomis pavasario dienomis, kai gamtos žaluma atgimsta ir pagyvina viską, kas mus supa.

„Greenery“ yra gamtos neutralumas. Kuo žmonės labiau paskendę šiuolaikiniame gyvenime, tuo didesnis jų įgimtas troškimas pasinerti į fizinį grožį ir gamtos pasauliui būdingą vienybę. Ši permaina atsispindi augančiu „Greenery“ spalvos naudojimu kasdieniniame gyvenime kuriant urbanistinius projektus, architektūroje, gyvenimo būde ir dizaine pasauliniu mastu.

Žvilgtelėkite į Neries regioninio parko svetainę:

neriesparkas.lt svetaine ivairiu dydziu ekranuose

Neries regioninio parko svetainė startavo 2016-aisiais metais ir tais pačiais metais sulaukė rekordinio 120 000 lankytojų srauto. Ryšį tarp kokybiško vaizdo ekrane ir noro visa tai patirti gyvai įrodo ir kitos internetinės platformos. Štai 2016 metais „eBay“ platformoje užfiksuota statistika – virtualios erdvės sukurtas autentiškumo jausmas skatina pardavimus.

Ką reiškia „Pantone metų spalva“?

Tai iniciatyva, kurios metu simboliškai renkama metų spalva. Laikomasi požiūrio, kad spalva yra tarsi atspindys to, ką šiuo metu išgyvename pasauliniu mastu, apie ką šiuo metu galvojame, kokia nuotaika vyrauja ir kokį požiūrį aplink save kuriame.

Kodėl žalia spalva? Atsakymas – rinkos atsigręžia į vyresnės kartos vartotoją. Skaičiuojama, jog 2017 metais kas ketvirtas planetos gyventojas yra vyresnio nei 50-ies metų amžiaus. Didėjantis šios amžiaus grupės aktyvumas lėmė, jog verslas performuoja savo dėmesį ir dalį jo nukreipia nuo jaunosios tūkstantmečio kartos į jų tėvus ir senelius. Pastarieji itin domisi sveika gyvensena, streso mažinimu, uoliai perka sveikatos, grožio produktus ir paslaugas.

Spalvos, papildančios „Greenery“

Gamta yra neutrali, o spalva „Greenery“ yra universali trans-sezoninė spalva, kuri savaime tampa puikia daugelio spalvų derinių dalimi. Ji gali būti derinama su neutraliomis, šviesiomis, niūresnėmis, pastelinėmis, metalo spalvomis, o taip pat gali pratęsti pernai metais lyderiavusių „Pantone“ spalvų „Rose Quartz“ ir „Serenity“ populiarumo periodą įkvepiant naujos gyvybės.

Šie spalvų deriniai lengvai įsilieja į naujų mados, produktų ir grafinio dizaino idėjų kūrimą ir vystymą. Daugiau spalvų derinių su šių metų spalva galite rasti Pantone internetinėje svetainėje.

Straipsnį parengė Ieva Linkevičiūtė ir Rasa Siudikienė. Spauskite žemiau esantį pliusą ir pamatykite 2016 metų spalvų tendencijas.

2016 m. spalvų tendencijos
[Viso: 3    Vidurkis: 5/5]