Kaip apsaugoti svetainę nuo turinio kopijavimo?

Turinio vagystė internete yra sunkiai kontroliuojama, nes skelbiamos medžiagos kiekis internete sparčiai auga. Tekstus, paveikslėlius, vaizdo įrašus ir kitus kūrybinius darbus dažnai itin lengva pavogti – vos vienu pelės paspaudimu galima padaryti kažkieno darbo kopiją ir skelbti darbą kaip savo. Turinio vagystė gali neigiamai atsiliepti Jūsų įvaizdžiui ir net pačiam verslui. Laimei, yra priemonių, kurios gali padėti apsaugoti turinį nuo kopijavimo.

Autorinių teisių apsauga

Pirmas ir pats paprasčiausias dalykas, kurį turėtumėte padaryti norėdami apsisaugoti nuo internetinėje svetainėje patalpinto turinio kopijavimo – dėti pranešimus, kad šis turinys priklauso Jums ir kad jam taikoma autorinių teisių apsauga.

Pagrindinis tikslas uždėjus pranešimus apie autorines teises yra išgąsdinti galimus turinio platintojus nuo vagystės. Jeigu kopijuotojai matys, kad uždėjote autorinių teisių ženklą, jie bus mažiau linkę pasisavinti Jūsų sukurtą turinį bijodami pažeisti įstatymus.

Tikriausiai tai pats paprasčiausias būdas apsaugoti turinį nuo vagystės, kadangi tai reikalauja vos trijų informacijos punktų: autorinių teisių simbolio, vardo ir pavardės bei datos, kada Jūs sukūrėte darbą.

Techninės kliūtys kaip apsauga nuo turinio vagystės

Internetinio turinio vagystė yra paplitusi todėl, kad vartotojai yra labai mažai informuoti apie galimas pasekmes, o taip pat akivaizdu, kad tai padaryti galima labai lengvai.

Jūsų tikslas yra sukurti technines kliūtis turinio kopijavimui užkirsti. Svarbu pažymėti, kad nors ir įmanoma padaryti, kad Jūsų turinį būtų sunkiau pasisavinti, tačiau visada yra galimybių technines kliūtis apeiti. Todėl tikslas yra ne tiek apsisaugoti nuo turinio kopijavimo, kiek sulaikyti žmogų nuo informacijos vagystės.

rss-44531_640Optimizuokite sklaidos kanalo RSS nustatymus. Ar žinote, kad turinio vagis gali nukopijuoti informaciją ne tik iš Jūsų svetainės, bet taip pat ir iš RSS? Rekomenduojama susitvarkyti savo  RSS nustatymus taip, kad Jūsų informaciją rodytų ne visą iš karto. Taip tampa sunkiau dar kartą publikuoti turinį.

Paprašykite programuotojų pagalbos, kad jūsų svetainėje lankytojams neleistų naudotis Ctrl+C ir Save as funkcijomis.

Pavyzdys. Bandant nukopijuoti tekstą ir perkelti į savo kompiuterį iš svetainės http://psichologaspsichoterapeutas.lt/ pasirodys užrašas „Tekstams yra taikomi autorinių teisių apribojimai. Norėdami panaudoti svetainėje esančius tekstus, susisiekite su autoriais: ieva@psichologaspsichoterapeutas.lt Dr. Ieva Povilaitienė

Stebėkite savo interneto turinį ir išsiųskite įspėjamąją žinutę. Jeigu ėmėtės visų priemonių, kurios išvardintos aukščiau, tačiau vis tiek radote savo darbą kitoje svetainėje, tokiu atveju turėtumėte susisiekti su tos svetainės autoriumi ir pareikalauti išimti Jūsų sukurtą turinį arba nurodyti, kad informacijos autorius esate Jūs.

Straipsnį parengė
Gintarė Trakelytė. Ji tikisi, kad straipsnis Tau buvo naudingas. Įvertink jį žvagždutėmis!

[Viso: 4    Vidurkis: 3.3/5]